Psi lifestylePsie Tipy

Jak wybrać imię dla psa / suczki?

Znalezienie imienia dla twojego pieska może zająć nawet kilka dni. Czasem jednak decyzja zapada w przeciągu kilku minut. Jak jednak wykonać właściwego wyboru i na co zwrócić uwagę?

1. Popularne imiona

Reksio, Azor, Sara, Burek to po prostu dobre imiona. Są sprawdzone, znane i doskonale się sprawdzają. Dla jednych nie stanowią zbędnego „udziwnienia”, ale dla innych mogą być zbyt pospolite.

2. Inspiracje

Możesz skorzystać z inspiracji postaciami z książek, filmów, seriali,  a nawet gier komputerowych i piosenek.  

3. Litera R

Imie dla psa powinno być krótkie i wyraźne. Spotkac możemy opinie że dobrze przyjmują się imiona posiadające wewnątrz literę „R” – dzieki temu wymowa jest „twarda” i zdecydowana.

O czym warto pamietac wybierając imię dla psa?

  • Wybierz imię, które naprawdę Ci się podoba. Będziesz go używać cały czas, więc powinieneś mieć pozytywne odczucia słysząc jego dźwiek.
  • Wybierz krótkie imię od jednej do dwóch sylab. Dłuższe imiona mogą być trudne do zrozumienia dla twojego psa i kłopotliwe do wymówienia przez Twoich domowników i znajomych.
  • Wypróbuj nową nazwę. Powtórz ją kilka razy na głos. Sprawdź czy brzmi okej.
  • Jeśli mieszkasz z rodziną to ustalcie imię w miarę demokratycznie. Dzięki temu wybór nie spowoduje konfliktów, a dla twoich dzieci będzie to lekcja negocjacji.
  • Nie nazywaj swojego psa czymś, co inni mogą uznać za obraźliwe lub krępujące. Być może przez chwilę wyda Ci się to zabawne, ale pamietaj że tego słowa będziesz używać przez lata. Jeśli będzie dziwne – prawdopodbnie zbuduje ci niekorzystną opinię w otoczeniu

Pomocne Linki

Bez względu na to, jak nazywiesz swojego psa, nadaj mu imię, które naprawdę lubisz i na które pies dobrze reaguje. Jeśli Ty i twój pies jesteście zadowoleni z imienia, to tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest ono tradycyjne, pospolite czy niezwykłe, nietypowe. Dla Ciebie i Twojego psa i tak będzie wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *