psie zabawy

Top 10 popularnych zabawek dla psa

Jako właściciel psa ważne jest, aby zrozumieć nie tylko fizyczne korzyści ćwiczeń dla swojego zwierzaka, ale także korzyści intelektualne wynikające z interakcji z nim. Zabawki to świetny sposób na zapewnienie tej mentalnej stymulacji, a także spędzanie czasu z psem i wzmacnianie więzi, którą masz z nimi.

1. Kong

Ten niepozornie wyglądający „gumowy bałwan” zyskuje coraz większą popularność. Kluczowym tego aspektem jest wyjątkowa trwałość, przez co pies cieszy się zabawką przez długi czas, a właściciel nie ma obaw że szybko się zniszczy. Pies może bawić się nią, rzuć i gryźć, a zabawka pozostaje w niemal nienaruszonym stanie. Dodatkowych wrażeń zapewnia wypełnianie zabawki smakołykami. Pies wtedy ma dodatkową frajdę spełniając wyzwanie jakim jest wydobywanie przekąsek.

kong zabawka

2. CHŁODZĄCA KOŚĆ

gumowa kość dla psa

Kiedy żar spływa z nieba myślimy też o naszych czworonożnych podopiecznych. Któż nie chciałby dać swojemu zwierzęciu odrobiny ochłody? Kość zanurzamy w wodzie, a następnie schładzamy. Pies korzysta podwójnie. Dostaje zabawkę którą może pogryźć, a przy tym może się schłodzić dzięki wodzie która wycieka przez pory podczas gryzienia.

3 Po prostu piłki

pies i piłka

My kochamy psy. Psy kochają nas. Psy kochają też piłki. Na rynku są setki piłek które z powodzeniem mogą służyć psu do zabawy. Większe do gryzienia i turlania, mniejsze do aportowania, jeszcze inne do przeciągania. Wybierając piłkę zwróć uwagę na jej trwałość. Piłki plażowe czy sportowe nie są przeznaczone dla psów. Pies prawdopodobnie z łatwością taką piłkę przebije. Piłki do tenisa są dobre do aportowania, jednak zostawiając psu taką piłkę na dłużej mamy wysokie prawdopodobieństwo że pies będzie obierał piłkę z włosia lub ją przegryzie. Abyś mógł dać psu piłkę do zabawy bez obaw upewnij się że piłka jest wyjątkowo trwała.

4. Gryzaki

pies gryzie piłkę

Absolutny MUST HAVE. Myślę że każdy pies powinien mieć swoje gryzaki. Szczeniaki które rozwijają swoje zęby potrzebują czegoś o co mogą owe zęby pocierać. Zrobione z kauczuków i gumowych, ale trwałych tworzyw gryzaki doskonale się do tego nadają. Psy uwielbiają „pracować nad kostką”, kochają tez czasem coś pogryźć.

5. „szrpaki”

Zadziwiające jak bardzo moja sunia lubi szarpać głową na wszystkie strony (wyobrażając sobie zapewne że rozprawia się ze swoją zdobyczą łowną), jednocześnie czerpiąc przyjemność kiedy zabawka obijała się o jej pyszczek. Zabawki takie nazywam „szarpakami”. Psy szarpią nimi na wszystkie strony. Podrzucają je i za nimi gonią.

Podobną funkcję może spełniać pluszak jeśli jest odpowiednio zbudowany i posiada elementy które mogą być „szarpane” na wszystkie strony. 

szarpaki

6. Pluszaki

pies z pluszakiem

Psy uwielbiają się nimi bawić; chwytać w pysk, miętolić, podrzucać przekładać w łapkach. Kiedy mój piesek dostaje nowego pluszaka podskakuje z radości, kręci się wokół siebie, a ogon chodzi szybciej niż samochodowa wycieraczka na maksimum.

Pluszaków jest przeogromny wybór. Małe i duże. Kształty, kolory, różne materiały. Psy to kochają.

7. "Trwałe pluszaki"

bawiące się psy

Pluszaki to w zdecydowanej większości zabawki którymi pies może się bawić tylko w Twojej obecności. Jeśli twój pies jest większy i z łatwością rozszarpuje „zwykłe miśki” to pomyśl o trwalszych zabawkach tego typu. Mają one te same zalety lecz ich trwałość jest znacznie wydłużona, ponieważ ich producent przewidział znacznie większe obciążenia ściskiem pyska.

Nic nie trwa wiecznie, ale gdy twój pies rozszarpuje zwykłego pluszaka w kilka minut to zabawka która będzie mu służyć kilka, czy kilkanaście miesięcy to naprawdę duża różnica. 

8. Wydobywanie smakołyków

Łamigłówki, zabawy i smakołyki w jednym to naprawdę doskonałe połączenie z punktu widzenia psa. Takie zestawienie z pewnością zapewni radośnie spędzony czas dla Twojego pupila.Dodatkowo takowa zabawka masuje dziąsła, ćwiczy ogólny spryt  oraz pracę szczęki i języka. Słowem same korzyści.

9. Linki i sznurki

chihuahua i sznurek

Niby nic skomplikowanego – kawałek sznurka z supełkami, czasem z przywiązaną gumową piłką lub zabawką. Kosztują od kilku złotych a dostarczają psu ogrom wrażeń. Inne odczucia dotyku materiału, zgryzanie, szarpanie, podrzucanie, zabawa z panem lub panią. Mała rzecz a cieszy. My, właściciele psów, cieszymy się gdy małą drobnostką możemy sprawić radość swojemu pupilowi.

10. Dyski i frisbee

pies z dyskiem

Dysk do rzucania to zabawka która zapewni ruch twojemu czworonogowi. Dyski mają tę właściwość że dobrze się nimi rzuca na znaczną odległość. Twój pies ma dystans poprzez który będzie biegać w celu przyniesienia ci aportu i dalszej zabawy. Ruch i zabawa na świeżym powietrzu przyniesie zadowolenie i satysfakcję dla twojego pupila i dla Ciebie. 

Zabawki dla psa to ogrom korzyści. Pies się lepiej rozwija. Ma co gryźć, więc mniej kuszą go twoje buty czy meble. A przede wszystkim ofiarujemy psu szczęście które zawsze do nas wraca.

Warto zapewnić psu różnorodność zabawek. Różne kształty, różne materiały do gryzienia, różne funkcje, różne zabawy i łamigłówki zapewnią że twój pupil na pewno nie popadnie w monotonię. Natomiast szczęśliwy, zdrowo rozwijający się pies to zadowolony właściciel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *